Genel

Alman Kurdu Maması

/

by Murat Görgülü

/

No Comments

Alman Kurdu Maması tercih edilirken köpeğin yaşam standartlarına bakılmalı ve özellikle yavru, yetişkin olarak verilecek olan mamaları ayırt etmelisiniz. Köpeklerin iyi gelişmesi ve doğru büyüye bilmeleri açısından mama tercihi oldukça önemlidir. Kurt köpekleri özellikle yavruluk sürecinden itibaren hızlı bir şekilde büyüyerek geçimlerini tamamlarlar.

Bu nedenle Yavru Alman Kurdu Maması olarak yavruluk sürecinde seçeceğiniz mamalar dostumuzun gelişiminde belirleyecektir. Anne sütünden yeni ayırdığınız dostunuza mutlaka Alman Kurdu Maması olarak kuru mamaları tercih edilmelidir. Kuru mama ile birlikte tercih edeceğimiz eklesinler dostumuzun gelişimini doğru bir şekilde etkilemeli ve onun büyümesi yönünde kullanılmalıdır. Alman Çoban Köpeği maması için öncelikle besin içeriğine bakılmalıdır.

Besin değerlerinin yüksek olması ve özellikle protein ağırlıklı mamalar tercih edilmesi köpeğinizin kas gelişimini ve kemik gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Hiçbir şekilde kimyasal madde veya katkı maddesi içermeyen mamaların kullanılması aynı zamanda Kurt Köpeği Maması için veterinerlerin tercih ettiği mamalar kullanılması dostunuzun daha sağlıklı yaşamasını sağlayacaktır.

Alman Kurdu Ödül Maması

Alman Kurdu Ödül Maması genellikle dostlarımıza eğitim verirken veya yavru çocuklar içindeyken tercih ettiğimiz mamalardır. Özellikle üç aylıkken sahiplendiğimiz canlılara eğitim verirken mamalar bizim kurtarıcımız olur. Kurt köpeği ödül maması özellikle köpeğin sindirim sistemini güçlendiren sindirim dengesini ve sağlığının koruyabilen mamalar olmalıdır.

Ana besin maddeleri olarak içeriğinde tavuk, et, hindi gibi proteinlerin bulunması aynı zamanda tahıl olarak pirinç, buğday gibi karbonatların da ağırlıklı olması köpeklerin gelişimini etkiler. Alman kurdu ödül maması besin yerine geçmeyecek gibi sadece köpeğini içmene ve neşesine oldukça katkı sağlayacaktır. Dostlarınızın yaşına, büyük veya küçük ırk olmasına göre ödül mamaları üretilmektedir. Her geçen gün olarak üretilen mamalar kilo ve cinsi göre de farklı özelliklere sahip olabilirler. Burada önemli olan şey En İyi Alman Kurdu maması tercih ederken en kaliteli ve en iyi mamayı seçmek olacaktır.

En İyi Alman Kurdu Ödül Maması olarak tercih edilen Royal Canin gibi markalar da tamamen dostunuzun sindirim sistemini düzenleyecek aynı zamanda ona keyifli anlar yaşatacak mamaları içerisinde bulundurmaktadır.

Alman Kurdu Yemek Önerisi

Alman kurdu yemeği olarak ilk önce 45 günlük olduğu süreçlere kadar anne sütü ile besleme yapılmalıdır. Anne sütü ile beslenen köpeklerin sindirim sistemleri, kas sistemleri ve kemik sistemleri oldukça gelişmiştir. Bununla birlikte ilk dönemlerde anne sütü ile beslemeden dostumuzun bağışıklığı güçlenecektir. Alman Çoban Köpeği Yemeği genellikle kuru mama ağırlıklı yapılmalıdır. Kuru mama tercih etmesini sebeplerinden en önemlisi ise dostumuzun kuru mama ile birlikte hem diş gelişimi tamam olması hem de sinirim açısından zorluk çekmemesi olacaktır.

Yavru Alman Kurdu Yemeği olarak annesinden ayrıldıktan sonra tercih edilen kuru mamalar dostlarınız için en iyi alternatiflerden birisi olacaktır. Köpekler özellikle hem eğitim konusunda hem de gelişme konusunda mamayı tercih ederler. Kaliteli besin içeriklerine sahip olan köpek mamaları ağız ve diş sağlıkları için de oldukça etkilidir. Bu nedenle dostunuza seçeceğiniz mamaların yaşına, cinsiyetine, büyüklüğüne uygun olması gerekir. Alman Kurdu genel olarak sadece mama ile beslenilmelidir. Haftada bir veya iki haftada bir olarak et, süt, yoğurt, tavuk, balık gibi protein ağırlıklı beslenme de yapılabilmektedir.

Alman Kurdu yetişkin olana kadar mama ile besleme asla sonlandırılmamalıdır. Köpeğinizin yavruluk dönemde bayılarak yiyeceği ve asla sıkılmayacağınız hindi, kuzu, somon, et, tavuk gibi proteinli gıdalar ilerleyen süreçlerde kaliteli mamaların içinde bulunacağı için tamamen mama ile beslemeye geçilebilmektedir.

About
Murat Görgülü

Use a dynamic headline element to output the post author description. You can also use a dynamic image element to output the author's avatar on the right.

Yorum yapın